To, čím ľudia doma upravia steny, sa v určitých cykloch opakuje. Menia sa však materiály a tým výsledný efekt


Foto: To, čím ľudia doma upravia steny, sa v určitých cykloch opakuje. Menia sa však materiály a tým výsledný efekt

Čo je nové v móde stien v interiéroch a na fasádach? Áno, aj steny majú svoju módu pričom táto móda len s oneskorením kopíruje trendy v móde obliekania a to s jedno až dvojročným oneskorením.

Platí to u tapiet ale aj vo farbách, nanášaných priamo na stenu za použitia všakovakých pomôcok ako sú rôzne tampóny, špongie a špeciálne štetce alebo valce. Cieľom je vytvoriť jedinečnú štruktúru, textúru či farebný odtieň, ktorý bude čo najvernejšie odrážať váš charakter či momentálnu náladu. 

Odlíšiť sa, nie šokovať!

V byte by však nemalo byť cieľom šokovať verejnosť ako v podniku v Las Vegas. Treba vždy rátať s tým, že je to priestor v ktorom trávite viac času a chcete si v ňom odpočinúť. Všetky tie mega výrazné efekty ponurých odtieňov alebo kvaple vysiace zo stropu tak síce môžu zapôsobiť na suseda ale po čase vám začnú pekne liezť na nervy. 

V neposlednom rade je to aj spôsob, akým sa po čase takejto výraznej dekorácie zbavíme. Býva bolestivé ak za plnej prevádzky musíme škriabať steny .

Iné je to vo verejných priestoroch ako sú reštaurácie, bary či iné priestory. Tam je možné popustiť uzdu fantázii a nechať zapracovať múzu. 

Ešte stále betón?

Tento rok sa javí ako prelomový v tom, že sa postupne začína prelínať priemyselný štýl s teplými odtieňmi prírody e dreva. Povedzme si na rovinu že už je toho studeného betónu trochu moc. Okrem vyvažovania okrovými a teplými sivými farbami bude dominovať aj biela a zlatá. 

Špecialisti z centra módy

Jeden z nosných programov firmy Colorifi cio San Marco je vývoj a výroba materiálov vhodných na dekoráciu stien v interiéroch a na fasádach domov. Sledovanie módnych trendov má pritom táto talianska firma priamo v DNA.

V tejto chvíli je k dispozícii 27 dekoratívnych materiálov , ktoré nám umožnia vytvoriť na stenách malé predstavenia. Ak si netrúfate tvoriť sami, tak sa určite treba zveriť do rúk aplikátorom, ktorí prešli školením alebo sa odprezentujú uspokojivou zbierkou vlastných realizácií.

V predajniach importérov firmy Colorifi cio San Marco, alebo v partnerských predajniach vám radi pomôžu s výberom tej správnej povrchovej úpravy pre vaše steny.

Kde v Žiline kúpite produkty San Marco?

Maloobchod

Painthouse, s. r. o.
Obežná 8777 (vedľa predajne Billa)
010 08, Žilina – Vlčince
+421 903 525 557
predajna@painthouse.sk

Veľkoobchod

Painthouse, s. r. o.
Na stanicu 16
010 09, Žilina – Bytčica
+421 911 712 555
predajna@painthouse.sk

Prečítajte si viac: