VIDEO: Naháňačka na Kysuciach pripomína akčný film. Pred policajtmi unikala 26-ročná vodička


Foto: VIDEO: Naháňačka na Kysuciach pripomína akčný film. Pred policajtmi unikala 26-ročná vodička Foto: koláž, Facebook/Polícia SR – Žilinský kraj

Hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru Turzovka naháňala cez kysucké obce nezodpovednú vodičku. Tú sa na pravé poludnie snažili zastaviť, ich pokyny však nerešpektovala, šliapla na plynový pedál a pokúsila sa im uniknúť.

Policajní príslušníci na situáciu pohotovo zareagovali a mladú ženu vo vozidle značky Škoda Octavia combi prenasledovali cez obce Podvysoká, Staškov, Olešná aj Klokočov. O záznam z naháňačky, ktorá v isté momenty pripomína akčný film, sa polícia podelila s verejnosťou na sociálnej sieti.

Zostrih videa končí na lesnej ceste, kde motoristka zamierila v závere naháňačky. Tam sa rozhodla z auta vystúpiť a ďalej sa pokúšala o útek. Členom hliadky sa však 26-ročnú ženu napokon podarilo zadržať. Následným šetrením bolo zistené, že vodička má aktuálne uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidla na dobu 48 mesiacov.


„Svojím konaním teda marila a podstatne sťažovala výkon rozhodnutia súdu alebo iného štátneho orgánu, za čo jej poverený príslušník vzniesol obvinenie pre prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia,“ spresnila na záver hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline v príspevku na sociálnej sieti.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu