Monochromatické záblesky života: Nahliadnite na svet cez objektív fotoaparátu Žilinčana Josefa Nového


Foto: Monochromatické záblesky života: Nahliadnite na svet cez objektív fotoaparátu Žilinčana Josefa Nového
Galéria: 10 fotiek
Foto: Koláž fotografií Josefa Nového

V Žilinskom kraji sa ukrýva množstvo pokladov. Do ich objavovania sa môžete pustiť spolu s nami prostredníctvom záberov amatérskych aj profesionálnych fotografov, ktorých tvorbu vám predstavuje v našej novej sérii článkov s názvom Cez objektív.

Na prvý pohľad môžu čiernobiele fotografie pôsobiť ponuro a temne, no tvorba žilinského fotografa vás presvedčí o tom, že monochromatickosť dokáže v pozorovateľovi vyvolať aj „pestrofarebné“ emócie. Poďte spolu s nami spoznať už viac ako 10-ročnú fotografickú cestu Josefa Nového.

Ten má vzťah k tejto záľube v krvi. „Fotografovanie som zdedil po otcovi, ktorý tiež dlhé roky fotografuje. Povolaním som vyštudovaný elektro-energetik a 17 rokov som pracoval ako servisný technik elektroniky mobilných telefónov. Popritom však rád fotografujem,“ prezradil Josef.

Ako sám hovorí, čiernobiele fotografie sú jeho favoritom práve kvôli tomu, že diváka zbytočne nerozptyľujú farebnosťou. Svoju pozornosť pritom nesústredí len na čaro prírody, ale krásu a „nekrásu“ hľadá aj v makrosvete, v street a dokumentárnej fotografii či v jedinečných záberoch osôb na eventoch rôzneho druhu, svadbách alebo aj športových podujatiach.

„Fotografujem už iba digitálne, mobilný telefón používam ako zápisník vecí, ktoré chcem fotografovať neskôr. V poslednom čase beriem menší fotoaparát do batohu na e-bicykel, na ktorom sa dostanem na miesta, kde sa nedá dostať autom a pešo je to ďaleko,“ spresňuje Josef.

Jeho tvorbu môžete bližšie sledovať na oficiálnej webovej stránke, ale aj na Instagrame či Facebooku. V žilinskom Dome odborov na prvom poschodí v priestoroch reštaurácie zároveň aktuálne nájdete jeho minivýstavu siedmych veľkoformátových fotografií Žiliny.

My vám v priloženej fotogalérií predstavujeme Josefov výber fotografií pútavých miest Žilinského kraja. Čo okrem Polomu, Vodného diela, Straníka či Lomu v Nezbude na nich spoznáte vy?


Baví aj vás pohľad na svet cez objektív fotoaparátu a vo vašom portfóliu majú miesto aj zábery zachytávajúce krásy severného Slovenska? Nepremeškajte jedinečnú príležitosť odprezentovať svoju tvorbu na našom portáli Žilinak.sk. Viac sa dočítate v nasledujúcom článku.Prečítajte si viac: