VIDEO: Rýchlo a zbesilo na Vlčincoch. Podivné manévre vodiča Nissanu vyhnali Žilinčanov k oknám


Foto: VIDEO: Rýchlo a zbesilo na Vlčincoch. Podivné manévre vodiča Nissanu vyhnali Žilinčanov k oknám

Obyvateľov bytových domov na Pražskej ulici v žilinskej mestskej časti Vlčince vyhnal počas tohto týždňa k oknám prenikavý zvuk pískajúcich pneumatík a hučanie motora. Ten vychádzal z osobného auta značky Nissan s EČV Dolného Kubína, ktoré vodič riadil podivným spôsobom.

Podľa zverejneného videa neznámy muž najprv vykonal zdanlivú kontrolu pruženia vozidla, upevnenia stieračov a antény, a až potom si sadol za volant, aby započal zbesilú jazdu. Opatrne vyšiel zo svojho parkovacieho miesta a následne začal v neprimeranej rýchlosti cúvať po jednosmernej ceste.

O niekoľko desiatok metrov prudko strhol volant do strany a na krátku chvíľu križoval ulicu. Zdá sa však, že ani tu nebol vodič spokojný. V smere, z ktorého prišiel, si preto vyhliadol ďalšie parkovacie miesto. Do jeho priestoru s nohou tlačiacou na plynový pedál pritom vošiel celkovo štyrikrát a napokon odtiaľ úplne odišiel.

Aj keď by sa spôsob jazdy motoristu dal  po celú dobu definovať ako výbušný, prudký a neriadený, ako zázrakom nenarazil do žiadneho vozidla stojaceho v jeho okolí. Takéto nebezpečné manévrovanie je však aj napriek tomu neprijateľné, keďže môže ohroziť nielen majiteľov áut, ale aj okoloidúcich chodcov a cyklistov.


Prečítajte si viac: