Pri prejazde vysokou vodou na žilinských cestách stratilo množstvo vozidiel tabuľky EČV


Foto: Pri prejazde vysokou vodou na žilinských cestách stratilo množstvo vozidiel tabuľky EČV Foto: Facebook/Matúš Miklo

Pred niekoľkými hodinami sa Žilinou prehnala silná búrka, ktorá spôsobila množstvo problémov najmä motoristom. Frekventované hlavné ťahy cez mesto zaplavila voda, na niektorých miestach vypadla aj elektrická energia a nepremávali ani linky mestskej hromadnej dopravy.

Najväčší objem vody sa nahromadil v nižších miestach, ako sú rôzne podjazdy a cesty pod kopcami. Problémový bol, ako tradične, podjazd pri obchodnom dome Metro, ale aj okolie okružnej križovatky Rondel či Kamenná ulica.


Niektorí vodiči vyrazili na cesty napriek nepriaznivému počasiu a odhodlali sa prejsť aj cez zaplavené úseky. Viaceré vozidlá pritom prišli o tabuľky s evidenčnými číslami, čo si však ich majitelia zväčša všimli až príliš neskoro.

Motoristi a okoloidúci, ktorí odtrhnuté tabuľky našli, ich odložili na rôzne miesta. Niekoľko sa ich nahromadilo aj pred reštauráciou El Toro na Kamennej ulici. Ak ste spoznali tú svoju, viete, kde ju hľadať.Prečítajte si viac: