FOTO: Budatínsky hrad ožije originálnou dračou rozprávkou


FOTO: Budatínsky hrad ožije originálnou dračou rozprávkou
Galéria: 19 fotiek

Vstúpte do sveta drakov, princezien a čarov s rodinným festivalom Dračie dni. Príbehy tu však nie sú iba na pozeranie, ale sami sa stávate ich súčasťou. Vezmite svojich malých rytierov a princezné na nový štýl zážitku už počas víkendu 22. a 23. júla na Budatínskom hrade. 

Pozývame vás zažiť originálnu divadelnú rozprávku o kráľovskej svadbe, počas ktorej nás čaká množstvo smiechu aj úskalí. Ako to už v dobrých rozprávkach býva…. všetko sa ešte riadne zamotá. Kráľ Marko si totiž želá, aby náš malý dráčik Arnošt na svadbe predviedol čosi nové a na dráčika dosiaľ neslýchané.

Splnenie tejto úlohy si bude vyžadovať dávku čarov, takže sa k slovu dostane aj bosorka Holena. Nešikovným sledom udalostí padne na princeznú kliatba, a to rovno uprostred svadobných príprav!


Tešiť sa však môžete aj na celkom nový štýl zážitku. Dračie dni totiž nie sú iba na pozeranie. Aby sme spoločne bosorkinu kliatbu zlomili, musíme sa vybrať na rozprávkovú pátraciu výpravu. Bude vyžadovať odvahu aj um všetkých detí, ktoré v rámci príbehu postupne navštívia päť kráľovských komnát.

A po čom budú v komnatách vlastne pátrať? Predsa po čarovnom zaklínadle! Splnením hravých úloh získajú detskí návštevníci v každej komnate jednu časť zaklínadla. Čaká na nich komnata rytierska, tanečná, rébusová, bylinková aj strigôňska. Každé z detí, ktoré pomôže zachrániť princeznú, oceníme Rádom dračieho kráľovstva!


Nezáleží, či prichádzate zblízka, a či zďaleka, v rozprávkovom svete sa ocitnete už po prekročení hradnej brány. Príbehom vás prevedú skúsení herci, ktorých poznáte z divadla aj televíznych obrazoviek. V hlavných úlohách sa môžete tešiť na Marka Igondu, Anikó Vargovú, Mária Zeumera, Ivanu Kološovú a Davida Kakaša.

Ste pripravení oddýchnuť si od reality a vstúpiť do sveta rozprávok? 

Program a vstupenky nájdete na webe www.DracieDni.sk

Miesto: Budatínsky hrad
Dátum: 22.07.2023 - 10:00    23.07.2023 - 18:00
Prečítajte si viac: