Polícia odhalila nelegálny biznis mužov z Kysúc. Za peniaze mali prevážať migrantov na požičaných autách


Foto: Polícia odhalila nelegálny biznis mužov z Kysúc. Za peniaze mali prevážať migrantov na požičaných autách Foto: ilustračné

Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii vykonali spoločne s policajtmi zo žilinského oddelenia cudzineckej polície akciu v okrese Čadca. Zameraná bola na zadržanie dvoch osôb podozrivých z nelegálneho prevážania migrantov.

Podľa zistení policajtov mali za vopred dohodnutú finančnú odmenu organizovať  a zabezpečovať nelegálne prechody cudzincov z územia Maďarska cez územie Slovenska do Českej republiky. Policajti odhalili aj modus operandi tejto dvojice.

Mali si prenajímať rôzne dodávkové motorové vozidlá z rozličných miest na Slovensku. Na týchto autách mali potom vycestovať k mestu Szeged v Maďarsku, kde mali v úložnom priestore ukryť cudzincov a takto schovaných ich prevážať na miesta určenia z Maďarska až do Českej republiky.

„Vyšetrovanie doposiaľ preukázalo, že takýmto spôsobom mali previezť minimálne 65 cudzincov.  Finančná odmena za jedného cudzinca sa pohybovala vo výške minimálne 500 eur,“ spresňuje polícia v príspevku na sociálnej sieti. 

Policajti mužov zadržali a počas domových prehliadok zaistili rôzny dôkazový materiál. Vyšetrovateľ následne oboch mužov obvinil zo spáchania zločinu prevádzačstva. Po dokázaní viny hrozí 36-ročnému M. Š. a 28-ročnému M. F. trest odňatia slobody na sedem až 10 rokov.


Prečítajte si viac: