Deň detí na Poštovej prinesie nedeľu plnú zábavy i vzdelávania v oblasti ekológie a udržateľnosti


Foto: Deň detí na Poštovej prinesie nedeľu plnú zábavy i vzdelávania v oblasti ekológie a udržateľnosti Foto: Richard Köhler

Už túto nedeľu 4. júna 2023 bude na Poštovej pripravený od 12:00 do 17:00 zaujímavý program pre deti i dospelých. Popoludnie ponúkne deťom okrem veľa zábavy aj množstvo tvorivých a edukatívnych aktivít zameraných na ekológiu, udržateľnosť a zodpovedné rozhodovanie.

Deti budú mať možnosť zasadiť si vlastnú rastlinku či vytvoriť si hračku pre seba i kamaráta. Vďaka spolupráci so SWAP Žilina si budú môcť vymeniť detské oblečenie, hračky i detské knihy.  

„Chceli sme prepojiť tento pre deti špeciálny deň s aktivitami, ktoré im ukážu ekologický rozmer – že novú hračku môžu získať výmenou alebo požičaním. Dnes majú deti doma veľa hračiek, na ktoré časom zabudnú, alebo knihy a oblečenie, z ktorých už vyrástli,“ hovorí Martina Ďurčová, riaditeľka pre komunitné aktivity Nadácie Milana Dubca.

Swap je skvelý spôsob, ako posunúť veci, ktoré nám ležia v poličkách ďalej, aby potešili iných. Na výmenu si môžu deti priniesť maximálne 10 kusov oblečenia, hračiek alebo kníh. Vymeniť sa budú dať len veci, ktoré sú čisté, nepoškodené a v dobrom stave.  

Nedeľné popoludnie ponúkne deťom aj ďalšie aktivity, ako spoznávanie zábavnej kúzelnej fyziky či knižnú súťaž s Krajskou knižnicou v Žiline. Najmenších čaká obľúbené maľovanie na tvár a macko, ktorý ich naučí ako správne ošetriť kamaráta, keď sa poraní. Dospelí si zase budú môcť oddýchnuť, porozprávať sa a občerstviť v Postcafe.


Množstvo aktivít zameraných na podporu či prevenciu zdravia nadácia pripravila v spolupráci so Slovenským Červeným krížom, Územným spolkom Žilina a Ligou za duševné zdravie SR.

Prepojenie Dňa detí na Poštovej s udržateľnosťou nie je vôbec náhodné. Podujatie totiž organizuje Nadácia Milana Dubca, ktorá podporuje práve projekty zamerané na zeleň a rozvoj komunitných aktivít v meste Žilina.


 

Miesto: Poštová 1
Dátum: 04.06.2023 - 12:00    17:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Inzercia/PR článok