DOBRÉ SPRÁVY: Výber pozitívnych noviniek zo Žilinského kraja za aktuálny týždeň


Foto: DOBRÉ SPRÁVY: Výber pozitívnych noviniek zo Žilinského kraja za aktuálny týždeň

V online priestore je jednoduché prepadnúť negatívnemu pohľadu na svet. My však chceme, aby naši čitatelia zakončili svoj týždeň s úsmevom, preto vám prinášame krátky výber pozitívnych správ za aktuálny 21. týždeň (22. mája – 28. mája 2023).

Dve etapy úprav povrchu vozovky frekventovanej cesty č. I/18 sú ukončené. Tretia fáza prác na úseku medzi Strečnom a Vrútkami začala v sobotu 27. mája a potrvá už len do 11. júna.

Členovia Karate Klub AC Uniza Žilina sa z európskeho pohára v Rakúsku vrátili s cennými umiestneniami. Na tatami si vybojovali celkovo dve zlaté, jednu striebornú a dve bronzové medaily.

Pomáhať a chrániť platí aj pre zvieratá. Dočasnú starostlivosť bezbrannému mláďaťu sovy na ceste medzi Rajeckými Teplicami a Žilinou poskytli policajti Žilinského kraja, ktorí sa následne skontaktovali s ochranármi zo Správy Národného parku Malá Fatra.

Počas života potrebuje v isté momenty pomoc každý z nás. Výnimkou nie sú ani policajní príslušníci, ktorým v Ružomberku podal pomocnú ruku ochotný motorista Juraj, keď videl, že majú problémy so služobným vozidlom.

Predajňu potravín v kysuckej obci Zborov nad Bystricou vykradol 17-ročný mladík, ktorý však pred mužmi zákona dlho neunikal. Vo svojom tíme mali totiž policajného psa Skrata, ktorý po zachytení pachovej stopy našiel páchateľa po necelom kilometri prenasledovania.


Prečítajte si viac: