Pád turistky do rokliny v Malej Fatre skončil tragicky. Na chodníku ostali tri malé deti, o ktoré sa postarala polícia


Foto: Pád turistky do rokliny v Malej Fatre skončil tragicky. Na chodníku ostali tri malé deti, o ktoré sa postarala polícia
Galéria: 4 fotky
Foto: www.hzs.sk

V priebehu soboty 27. mája 2023 potreboval pomoc horských záchranárov slovenský turista, ktorý nahlásil pád turistky zo Zbojníckeho chodníka v Tiesňavách vo Vrátnej doline.

Podľa prvotných informácií žena padla do rokliny a viac nereagovala. O tragickej udalosti informovala Horská záchranná služba (HZS) na webe.

Na miesto okamžite smerovali pozemne horskí záchranári z oblastného strediska Malá Fatra, ktorí vykonali v exponovanom teréne spust za pomoci lán. Zo Žiliny bol vyslaný aj vrtuľník, ktorý na chodníku vysadil postupne záchranára HZS a lekárku.

Na mieste sa však ukázalo, že 38-ročná Slovenka utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. „Na turistickom chodníku ostali tri malé deti vo veku 4,7 a 8 rokov, ktoré neskôr prevzali príslušníci polície,“ dodáva HZS. 

Telo zosnulej ženy bolo nabalené a transportované za pomoci rakúskeho vozíka ku ceste, kde sa dostavila k obhliadke aj lekárka. Po vykonaní nevyhnutnej dokumentácie ho následne odovzdali príslušníkom polície a pohrebnej službe.
Prečítajte si viac: