FOTO: Drevená rozhľadňa nad obcou Divinka ponúka jedinečný výhľad na Žilinu a okolité vrchy


FOTO: Drevená rozhľadňa nad obcou Divinka ponúka jedinečný výhľad na Žilinu a okolité vrchy
Galéria: 3 fotky
Foto: Facebook/Žilinský turistický kraj

Na kopcoch Žilinského kraja môžu turisti objaviť desiatky vyhliadkových veží. Jedna z nich čaká aj na Veľkom vrchu nad obcou Divinka.

Rozhľadňa ponúka úchvatné výhľady na samotnú obec, mesto Žilina i Hričovskú priehradu. Ak je dobrá viditeľnosť, môžete dovidieť až na Malú Fatru, Súľovské vrchy, Kysucké a Oravské Beskydy či Javorníky.

Ako informuje Žilinský turistický kraj, táto vyhliadka je pýchou okolia nielen vďaka svojej výške 19 metrov, ale aj svojmu historickému významu. 

„Veľký vrch je totiž národnou kultúrnou pamiatkou a miestom, kde prebieha archeologický výskum. V minulosti tu bolo jedno z najväčších osídlení na Slovensku z pravekého obdobia,“ informuje krajská organizácia cestovného ruchu.


Prechádzka k tejto rozhľadni nebude náročná ani pre rodiny s deťmi. Treba však zvýšiť opatrnosť na strmých schodoch, ktoré môžu byť v prípade zlého počasia šmykľavé. Odmena za výstup na rozhľadňu však určite stojí za to.

Neďaleko nej sa nachádza aj drevené posedenie a prekrytý altánok s verejným ohniskom pre tých, ktorý sa po výstupe potrebujú trochu občerstviť. 

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu