Policajný pes Skrat vyštekal Jozefa, ktorý na Kysuciach vykradol predajňu potravín


Foto: Policajný pes Skrat vyštekal Jozefa, ktorý na Kysuciach vykradol predajňu potravín Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline

Policajný pes Skrat – Polícia Slovakia má za sebou úspešnú stredu. Včera 24. mája 2023 sa mu podarilo v skorých ranných hodinách vyštekať v sťaženom teréne mladého 17-ročného muža, ktorý sa vlámal do predajne potravín v kysuckej obci Zborov nad Bystricou.

Podozrivý muž mal poškodiť sklenenú výplň dverí, vojsť do predajne a odcudziť rôzny tovar v hodnote 951,- eur. Poškodením spôsobil škodu vo výške 350,- eur,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žilina Gabriela Kremeňová.

Na miesto po nahlásení udalosti boli ihneď vyslané policajné hliadky aj so služobným psom. Podozrivý sa medzitým vydal na útek, Skrat však zachytil jeho pachovú stopu a po necelom kilometri prenasledovania ho úspešne označil vyštekaním.

Následne policajti muža zadržali a predviedli ho na policajný útvar. Šetrením bolo zistené, že v ten istý deň sa pokúsil vlámať aj do inej predajne potravín v rovnakej obci,“ spresnila hovorkyňa Kremeňová.

Mladík Jozef z Čadce tak v súčasnosti čelí obvineniu z prečinu krádeže v štádiu pokusu a z pokračovacieho prečinu krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci, na základe čoho mu hrozí vzatie do väzby. „Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ uzavrela Kremeňová.


Prečítajte si viac: