VIDEO: Zosnulý Dano Heriban počas života vyslovil legendárnu hlášku o ceste pod Strečnom


Foto: VIDEO: Zosnulý Dano Heriban počas života vyslovil legendárnu hlášku o ceste pod Strečnom Foto: Vľavo: Facebook/Ako je na tom Strečno? Verejný dopravný infoservis.

Na mnohými milovaného herca a hudobníka Dana Heribana dnes spomína celé Slovensko. Ten zomrel v stredu 24. mája nadránom vo svojom dome v Svätom Jure. Zatiaľ čo jeho rodina a blízki naňho myslia ako na milovaného človeka, jeho kolegovia si zas so zármutkom pripomínajú Heribanovu hereckú kariéru.

Daniel Heriban sa narodil v roku 1980 v Trnave. Počas svojho života pôsobil nielen v bratislavskom, ale aj Martinskom komornom divadle. Okrem toho spolupracoval aj s Mestským divadlom Žilina, kde si zahral v niekoľkých inscenáciách a podieľal sa na vzniku autorskej hudby. Obe divadlá v Žilinskom kraji si jeho pamiatku uctili krátkymi príspevkami na sociálnej sieti, kde verejnosti pripomenuli jeho prínos.

Na tragické úmrtie 43-ročného herca upozornila aj facebooková stránka zameraná na monitorovanie dopravnej situácie pod Strečnom. Tá svojim sledovateľom prostredníctvom zdieľaného videa pripomenula jeho legendárnu hlášku, ktorá sa týkala práve komunikácie prvej triedy I/18 v úseku pod hradom Strečno.

„Dano, posielame ti do neba veľké vďaka za tvoj skvelý humor. O ceste popod hrad Strečno existuje množstvo legendárnych hlášok. Jednu z nich vyslovil aj herec Dano Heriban. Bohužiaľ, Dano už nie je medzi nami no jeho slová ohľadom Strečna tu zostanú ešte dlho. Odpočívaj v pokoji!“ napísal administrátor stránky v príspevku na sociálnej sieti.


Prečítajte si viac: