Policajti cez víkend kontrolovali mládež na Orave, nenašli ani jednu opitú osobu


Foto: Policajti cez víkend kontrolovali mládež na Orave, nenašli ani jednu opitú osobu Foto: Facebook/Polícia SR-Žilinský kraj

Policajti zo Žilinského kraja pravidelne dohliadajú na mladých ľudí, ktorí trávia svoje voľné chvíle a večery v podnikoch či uliciach miest. Ďalšia akcia zameraná na mládež a alkohol prebehla počas uplynulého víkendu na Orave. O jej pozitívnych výsledkoch informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti.

„Policajti Okresného riaditeľstva policajného zboru v Dolnom Kubíne vykonali počas uplynulého víkendu kontrolu dodržiavania zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov,“ uviedla žilinská polícia.

Pri predošlých akciách s rovnakým zameraním policajné hliadky zväčša odhalili aspoň niekoľko mladistvých osôb, ktoré požili alkohol. V niektorých prípadoch boli sankcionovaní aj ľudia, ktorí mládeži alkoholické nápoje predali alebo zabezpečili. Tentokrát však policajti nenašli ani jednu opitú osobu mladšiu ako 18 rokov.


Prečítajte si viac: