Motorkár v Rosine vrazil do smetného koša a obrubníka, po nehode nafúkal 1,52 promile


Foto: Motorkár v Rosine vrazil do smetného koša a obrubníka, po nehode nafúkal 1,52 promile Foto: Koláž – Facebook/Miloš Fifo; Polícia SR - Žilinský kraj

V sobotu 20. mája 2023 krátko po 20:30 hod. došlo v obci žilinského okresu Rosina k dopravnej nehode. Vodič motocykla na ulici Dolná Rosinská doposiaľ z presne nezistených príčin zišiel z cesty, kde narazil najprv do smetného koša a následne prešiel v páde do protismernej časti vozovky, kde narazil do vyvýšeného obrubníka.

Na miesto po nahlásení udalosti vyrazili bezpečnostné aj záchranné zložky, nakoľko pri kolízii došlo aj ku zraneniam. K nehode okrem polície a záchranárov vyrazilo aj šesť príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Žiline s dvoma kusmi hasičskej techniky.

Po príjazde policajných príslušníkov bol motorista ihneď podrobený dychovej skúške, ktorá odhalila požitie alkoholického nápoja pred jazdou. Mužovi totiž namerali 1,52 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu.

29-ročný muž už čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana Šefčíková a doplnila, že ďalšie okolnosti ako aj príčiny dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Prečítajte si viac: