Pacientom s pohybovými ťažkosťami pomôže v Žiline tím odborníkov na znovuotvorenom rehabilitačnom oddelení


Foto: Pacientom s pohybovými ťažkosťami pomôže v Žiline tím odborníkov na znovuotvorenom rehabilitačnom oddelení Foto: Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Vlastná telocvičňa, bezbariérové zariadenie, tri dvojlôžkové a šesť nadštandardných jednolôžkových izieb, bezplatné wifi pripojenie či vlastná televízia na izbe. Lôžkové oddelenie Fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie (FBLR) v žilinskej nemocnici je po trojročnej pandemickej prestávke a čiastočnej úprave opäť v prevádzke.

Novozrekonštruované priestory zahŕňajúce 12 lôžok sa nachádzajú na 1. poschodí pavilónu gynekológie a pôrodníctva. Liečba s celodennou starostlivosťou v nich je pritom určená pre pacientov so špecifickými poúrazovými a pooperačnými stavmi pohybového aparátu vyžadujúcimi hospitalizáciu.

Režim na oddelení pozostáva z dvojfázovej pohybovej liečby, fyzikálnej terapie, cielenej a kondičnej ergoterapie, muzikoterapie, nácviku sebaobsluhy, chôdze. Cieľom je, aby sa pacient vďaka včasnej a kvalitnej rehabilitácii dokázal čo najskôr vrátiť do plnohodnotného života,“ uviedla primárka FBLR Nina Ľorková.

Benefitom znovuotvorenia lôžkovej časti FBLR je rozšírenie lôžok následnej zdravotnej starostlivosti. Podľa riaditeľa Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina (FNsP Žilina) Eduarda Dorčíka realizovala nemocnica modernizáciu priestorov vlastnými kapacitami.


Verím, že tu nájde pomoc mnoho pacientov, ktorým táto liečba chýbala, a náš profesionálny tím lekárov, fyzioterapeutov, sestier, sanitárov, upratovačiek si získa ich plnú dôveru,“ dodal riaditeľ  Eduard Dorčík, podľa ktorého bude oddelenie zároveň intenzívne spolupracovať s ďalšími odbornosťami akútnej starostlivosti.

FBLR prijíma pacientov s poúrazovými a pooperačnými stavmi pohybového aparátu, po implantáciách totálnej endoprotézy kĺbov, po neurochirurgických a spondylochirurgických operáciách, amputáciách dolných končatín, po cievnej mozgovej príhode a iných neurologických ochoreniach a tiež hypomobilných pacientov s funkčným deficitom, nesebestačnosťou, závislosťou na pomoci inej osoby v bežných denných aktivitách.

V prípade záujmu o hospitalizáciu na oddelení je potrebné sa objednať na základe indikácie všeobecného alebo špecializovaného lekára. Viac informácií získate telefonicky v pracovných dňoch na čísle +421 41 5110 257. Oddelenie upozorňuje, že vzhľadom na zvýšený záujem budú na FBLR najprv umiestnení hospitalizovaní pacienti preložení z oddelení žilinskej nemocnice.


Prečítajte si viac: