FOTO: Pred bránami firiem na Kamennej ležia betónové platne, Žilinčan splnil svoje hrozby


FOTO: Pred bránami firiem na Kamennej ležia betónové platne, Žilinčan splnil svoje hrozby
Galéria: 6 fotiek
Foto: Peter Intribus

Majitelia niektorých firiem na Kamennej ulici v Žiline sa do svojho areálu cez hlavné vstupy nedostanú. Rovnako k nim neprejdú ani vozidlá zásobovania a zákazníkov. Pred bránami im totiž ležia betónové platne označené výstražnou páskou.

Umiestnil ich tam Žilinčan, ktorý je spoluvlastníkom pozemku, kde zátarasy ležia. Ostatní spoluvlastníci sú pritom jeho rodinou a on koná s ich súhlasom. Zablokovaním vjazdov k budovám spoločností ako FLORASYSTEM či TECHNIK hrozil Intribus už v minulosti.

Pred niekoľkými týždňami poslal firmám, ktoré majú vybudované vjazdy na jeho parcele, e-mailovú aj listovú výzvu na stretnutie a riešenie situácie. Zástupcovia spoločností so stretnutím súhlasili, to však neprebehlo podľa Intribusových očakávaní. Viac informácií o sporoch ohľadom predmetných pozemkov sa dočítate v našom staršom článku.„Ich postoj je taký, že žaloba ich nezaujíma. Pozemky kúpili. Chcú kúpiť príjazd, ale keď bude parcela prevedená do C registra. Nevedeli mi vysvetliť moju otázku, keď kupovali pozemky, prečo sa nezaujímali o príjazd. Hneď by vedeli, že sú nevysporiadané,“ priblížil Intribus včerajšie rokovanie s vyššie uvedenými firmami.

Ako dôvod svojho rozhodnutia vjazdy zablokovať uviedol arogantnosť počas jednania. Dnes pred brány spoločností priviezol betónové platne, ktoré označil výstražnou páskou. V areáloch ostali do večerných hodín osoby, ktoré sa snažia situáciu vyriešiť. Na miesto bola privolaná aj polícia.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: