VIDEO: Pri Krasňanoch sa pohybuje medvedica s tromi mláďatami, skupinku zaznamenala fotopasca


Foto: VIDEO: Pri Krasňanoch sa pohybuje medvedica s tromi mláďatami, skupinku zaznamenala fotopasca Foto: Facebook/Marian Hodas

V posledných týždňoch hlásia obyvatelia obcí v okolí Žiliny čoraz častejšie strety s medveďmi. Zvýšený pohyb týchto zvierat ochranári pripisujú predovšetkým obdobiu roka - od polovice apríla približne do konca júla totiž trvá medvedia ruja.

Niekoľko jedincov medveďa hnedého sa podarilo zachytiť aj na fotopascu v lese blízko obce Krasňany. Kameru tam umiestnil horský cyklista, ktorý pre vlastné bezpečie takýmto spôsobom sleduje výskyt medveďov.

Videozáznam zobrazuje jedno dospelé a tri menšie zvieratá. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o medvedicu s tromi mláďatami. Popred fotopascu prešli vo štvrtok 27. apríla krátko pred 6:30 hod. ráno. V piatok 26. apríla bola štvorica medveďov videná na lesnej ceste nad obcou Varín, ktorá susedí s Krasňanmi. Môže preto ísť o rovnaké jedince, ktoré sa počas noci presunuli.


Článok spolu s videozáznamom zverejňujeme ako upozornenie a zaujímavosť. Nemáme žiadnu informáciu o tom, že by zvieratá pohybujúce sa v blízkosti obce Krasňany napadli ľudí alebo sa priblížili k intravilánu.


Prečítajte si viac: