FOTO: Po zoskoku z Martinských Holí sa paraglajdista zachytil o stromy, na zem padal z výšky asi 7 metrov


FOTO: Po zoskoku z Martinských Holí sa paraglajdista zachytil o stromy, na zem padal z výšky asi 7 metrov
Galéria: 5 fotiek
Foto: Vľavo: Facebook/Air - Transport Europe, vpravo: hzs.sk

Skupina paraglajdistov sa včera (21. apríla) rozhodla zoskočiť z Martinských holí. Let jedného z nich však skončil predčasne. Informovala o tom Horská záchranná služba na svojom webe, ako aj leteckí záchranári v príspevku na sociálnej sieti.

Horských záchranárov privolali priatelia 50-ročného paraglajdistu potom, ako sa im približne dve hodiny neozýval a nedvíhal telefón. Naposledy ho videli letieť nad les pri obci Bystrička, následne ho však stratili z dohľadu. Záchranárom preto poskytli polohu, kde by sa aktuálne mohol nachádzať.

„Po preverení dostupných informácií vyrazili do terénu z Martina dvaja záchranári Horskej záchrannej služby z oblastného strediska Veľká Fatra. Zároveň im na pomoc odišli ďalší traja z oblastného strediska Horskej záchrannej služby na Donovaloch. Muž bol nájdený na mieste zhodnom s poskytnutými súradnicami GPS,“ uviedli horskí záchranári.Podľa leteckých záchranárov, ktorí boli na miesto okamžite privolaní, sa paraglajdista zachytil o vrcholky stromov. Následný pád z výšky asi 7 metrov, našťastie, prežil. Utrpel však množstvo vážnych zranení vrátane zlomenín panvy a hornej končatiny či úrazu tváre. Po príchode záchranárov bol pri vedomí.

Záchranári HZS muža ošetrili, podali mu medikamentóznu analgetickú liečbu, zastabilizovali ho a zafixovali do vákuového matraca. O súčinnosť bola požiadaná posádka vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby zo Žiliny. Po transportovaní pacienta z terénu na prístupné miesto, bol odovzdaný privolanej posádke leteckých záchranárov a prevezený do nemocnice v Martine,“ doplnili záchranári.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: