Kedy sa oplatí využiť služby bytového architekta, ktorý premení prázdny priestor na domov?


Foto: Kedy sa oplatí využiť služby bytového architekta, ktorý premení prázdny priestor na domov? Foto: Ilustračné foto/pixabay.com

Kúpili ste nový byt alebo dom, prípadne plánujete jeho rekonštrukciu? Nemáte jasnú predstavu o tom, ako by malo vyzerať zariadenie vašej domácnosti? Chcete, aby váš životný priestor bol jedinečný, tak ako vy sami? Pokiaľ je odpoveď na tieto otázky áno, práve pre vás sú tu bytoví architekti a interiéroví dizajnéri.

Väčšina ľudí, ktorí sa nasťahujú do nezariadenej novostavby alebo kúpia byt či dom v pôvodnom stave, potrebuje z obydlia spraviť domov. Príjemný gauč, pohodlná posteľ, praktické a vkusné odkladacie priestory, vysnívaná kuchyňa či útulná detská izba sú dôležitými prvkami na mieste, kde rodiny strávia väčšinu života.

Niektorí čerství majitelia nehnuteľností sú nadšení z možnosti premeniť svoje predstavy na realitu a ich mysle prekypujú nápadmi, ako zariadiť interiér aj exteriér. Iní chcú taktiež bývať v priestoroch ušitých na mieru, no nemajú čas, chuť alebo schopnosti na to, aby si celý dizajn domácnosti navrhli sami. Práve takýmto klientom odporúča realitná kancelária WFG využiť služby bytových architektov.

„Poradenstvo od bytového architekta vám vie ušetriť čas aj peniaze a pomocou výberu správnych farieb, materiálov a dizajnových prvkov zabezpečiť, že bude priestor vyzerať presne podľa vašich predstáv. Bytový architekt klientovi pomôže efektívne navrhnúť priestor, nakoľko má odborné znalosti nie len o dizajne, ale aj o stavebných materiáloch a technológiách,“ radí spoločnosť WFG reality.


Cieľom profesionálneho bytového architekta je pretvorenie predstavy klienta na krásny a zároveň funkčný interiér. Berie do úvahy jeho požiadavky, finančné možnosti, ale aj dispozíciu jednotlivých miestností. Výsledkom práce bytového architekta sú zväčša 2D či 3D vizualizácie zariadenej domácnosti, prípadne aj vypracovaná dokumentácia pre potrebné stavebné úpravy a výrobu atypického nábytku.

„Dobrý bytový architekt najskôr spozná človeka, pochopí jeho vkus, čo sa mu páči, čo v domácnosti preferuje a aký má rozpočet na realizáciu zariaďovania až následne, na základe týchto zistení, dodá svoj návrh. Okrem toho, že interiér navrhne, klientovi dodá aj zoznam, kde sa jednotlivé produkty dajú kúpiť, čo je veľká výhoda,“ vysvetľuje realitná spoločnosť WFG.

Služby bytových architektov využívajú aj klienti, ktorí sa chystajú pri rekonštrukcii zmeniť dispozíciu priestoru. Zatiaľ čo v minulosti boli izby v domácnostiach zväčša riešené oddelene a uzatvorene, dnes sú moderné najmä otvorené a vzdušné interiéry. Architekti sa však nezameriavajú len na dizajn priestranných miestností, ale aj na funkčné a použiteľné riešenia malých a často stiesnených bytov.

„Na to, aby bol klient s návrhom priestoru naozaj spokojný, si musí aj ľudsky rozumieť s bytovým architektom. Dôležité je na rovinu povedať, čo sa nám páči a čo nie. Napriek tomu, že návrh interiérového dizajnu je platená služba, myslíme si, že stojí za to ju využiť. Pokiaľ sa s bytovým architektom zhodnete na finálnom dizajne, na tento priestor budete hrdí ešte niekoľko rokov,“ doplnila realitná kancelária WFG.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu