Pri dopravnej nehode vo Fačkove zasahovali leteckí záchranári, vodiča odviezli s úrazom hlavy do nemocnice


Foto: Pri dopravnej nehode vo Fačkove zasahovali leteckí záchranári, vodiča odviezli s úrazom hlavy do nemocnice Foto: Facebook/Air - Transport Europe, letecká záchranná služba

V sobotu 15. apríla pred 7. hodinou ráno zasahovali záchranné zložky pri dopravnej nehode, ktorá sa stala na komunikácii v obci Fačkov, nachádzajúcej sa v žilinskom okrese. Po bočnom náraze osobného motorového vozidla do stromu utrpel 35-ročný vodič úraz hlavy a ďalšie povrchové poranenia po tele.

Na pomoc mu prišli príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Rajca spolu so zdravotníkmi. O súčinnosť požiadali aj leteckých záchranárov. 

„Po pristátí vrtuľníka v blízkosti nehody si posádka leteckých záchranárov prevzala pacienta od pozemných záchranárov do svojej starostlivosti. Lekárka mu doplnila liečbu a po preložení na palubu bol v stabilizovanom stave,“ spresňujú leteckí záchranári. 

Pacient bol následne s podozrením na otras mozgu letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Bližšie informácie o jeho zdravotnom stave nie sú známe. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: