Igor Matovič so svojou debatou Bez ochranky navštívi dve mestá na Kysuciach


Foto: Igor Matovič so svojou debatou Bez ochranky navštívi dve mestá na Kysuciach

Bývalý predseda vlády Slovenskej republiky Igor Matovič už niekoľko týždňov cestuje po Slovensku a vystupuje v rôznych mestách. Séria verejných debát nesie názov Bez ochranky a jej hlavný rečník už čoskoro zavíta aj na Kysuce. Informovalo o tom politické hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti v príspevku na sociálnej sieti.

Diskusie sa uskutočnia v pondelok 17. apríla v dvoch mestách. Matovič najskôr o 16:00 hod. vystúpi v Dome kultúry v Kysuckom Novom Meste, o 19:00 hod. sa presunie do Domu kultúry v Čadci. Politické hnutie občanov vyzýva k pokojnej a slušnej debate.

„Namiesto kriku a rozdúchavania nenávisti sa radšej slušne porozprávajme a dajme priestor aj iným názorom. Bez urážok, vulgarizmov, hádok. Na miestach, ktoré sme doposiaľ navštívili, sa ukázalo, že sa to dá. Ľudia s úplne opačnými názormi môžu spolu diskutovať. Ostrejšie, ale férovo a slušne,“ uvádza hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti.

Matovič koncom marca vystúpil aj v Námestove spolu s poslancami Michalom Šipošom a Milanom Kuriakom. Tam sa však debata miestami premenila na krik, posmech a urážky. Hlavnými témami, ktoré ľudí zaujímali, boli protipandemické opatrenia, miestna doprava, ceny energií či vojna na Ukrajine.


„Príďte na debatu s Igorom Matovičom. Či už vás zaujíma bezpečnosť Slovenska, pomoc rodinám, alebo akákoľvek iná oblasť. Ste vítaní, dostanete priestor, môžete vyjadriť svoj názor. Otvorená a slušná debata na dôležité témy,“ pozýva politické hnutie občanov.

Prečítajte si viac: