Počas sviatkov chytili policajti na Bytčickej ceste dvoch cudzincov, ktorí šoférovali na mol opití


Foto: Počas sviatkov chytili policajti na Bytčickej ceste dvoch cudzincov, ktorí šoférovali na mol opití Foto: ilustračné

Žilinskí dopravní policajti sa počas veľkonočnej nedele 9. apríla zamerali na motoristov jazdiacich po ceste na Bytčickej ulici. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Žiline vzniesol obvinenie dvom cudzincom z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obaja šoférovali namol opití. 

Ako prvého zastavili 41-ročného muža, ktorý vo večerných hodinách viedol osobné motorové vozidlo značky Mazda. „Počas kontroly sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 2,48 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Muž bol obmedzený na osobnej slobode,“ spresňuje krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková s tým, že v danej veci sa vykonáva super rýchle konanie. 

Neskôr prechádzala po predmetnej komunikácii aj 33-ročná žena, taktiež na vozidle Mazda, ktorá pozornosť policajnej hliadky upútala jazdou bez rozsvieteného predpísaného osvetlenia. Z tohto dôvodu bola príslušníkmi bvodného oddelenia Policajného zboru Žilina – západ zastavená a podrobila sa dychovej skúške. Výsledok ukázal 3,13 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. 

„Následne bolo lustráciou zistené, že nie je držiteľkou vodičského oprávnenia. Žena bola obmedzená na osobnej slobode,“ dodáva Šefčíková. Poverený príslušník Okrasného dopravného inšpektorátu v Žiline vzniesol cudzinke obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. 

Prečítajte si viac: