Vodiči SAD Žilina najazdili cez milión kilometrov bez nehody. Tu sú ich mená


Foto: Vodiči SAD Žilina najazdili cez milión kilometrov bez nehody. Tu sú ich mená
Galéria: 4 fotky
Foto: ilustračné / transport.sk

Každá spoločnosť je hrdá, keď sa môže pochváliť úspechmi svojich zamestnancov. Toľko milionárov, ako má spoločnosť SAD Žilina nemá iná spoločnosť v našom regióne.

„Naši milionári sú ale trochu iní, už jazdia dlhé desaťročia a tie milióny majú v kolesách svojich autobusov, a to bez nehody,“ s úsmevom konštatuje generálny riaditeľ SAD Žilina Peter Pobeha. Možno aj šofér, ktorý vás vozí denne do práce či školy, patrí medzi týchto milionárov. V prvom polroku Za jazdu bez nehody spoločnosť SAD Žilina ocenila 14 vodičov.

1 000 000 km bez nehody dosiahli:

Podolák Ján
Kolčák Ivan
Thomka Jozef

1 250 000 km bez nehody dosiahli:

Sobčák Peter
Šupík Peter
Trulík Dominik
Fefko Jozef
Štefanek Jozef


1 500 000 km bez nehody dosiahli:

Komada Štefan
Korda Jaroslav
Kostrbík Štefan
Hančinský Ján

1 750 000 km bez nehody dosiahli:

Litvík Ladislav
Šimár Ivan

Vodiči SAD Žilina to nemajú také jednoduché, ako keď človek získa vodičský preukaz B, sadne do auta a jazdí. „Vodičákom“ na autobus sa všetko len začína. Každých 5 rokov absolvujú naši vodiči lekársku prehliadku, psychotesty a povinný kvalifikačný kurz vodiča autobusu. Každoročne majú i pravidelné školenie, najmä keď sa menia tarify a podmienky pre cestujúcich, kde sa zohľadňujú a preberajú aj podmienky od cestujúcich. „Pod takou kontrolou, pod akou sú dnes vodiči autobusov, je v súčasnosti máloktorá profesia,“ konštatuje generálny riaditeľ SAD Žilina Peter Pobeha.

Práca vodiča je určitá tradícia, ktorá sa dedí v rodinách našich vodičov. Len máloktorý chlapec nesníva o tom, že keď vyrastie, stane sa šoférom autobusu.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: