Vodič nákladiaku vyletel z cesty a zranil sa na križovatke v Martine, kde na semafore nefunguje oranžová


Foto: Vodič nákladiaku vyletel z cesty a zranil sa na križovatke v Martine, kde na semafore nefunguje oranžová Foto: Facebook/Dopravný servis Turiec

V piatok 17. marca krátko po 7:30 ráno sa na štátnej ceste I/65D v Martine stala dopravná nehoda. Informovalo o tom krajské operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Žiline aj motoristi, ktorí prechádzali okolo miesta tejto udalosti. 

Na križovatke v mestskej časti Záturčie údajne vodič nákladného vozidla vyletel z vozovky mimo cestu, pričom prerazil aj zvodidlá a trafil stĺp verejného osvetlenia. Následkom nehody utrpel zranenia v zatiaľ neznámom rozsahu. 

Na miesto boli vyslané všetky záchranné a bezpečnostné zložky, zasahovali štyria hasiči z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Martine. Doprava preto bola v troch jazdných pruhoch dočasne obmedzená, zdržanie však bolo minimálne. 

Príčina dopravnej nehody je v štádiu zisťovania, podľa svedkov mohla nehodu zapríčiniť aj porucha svetelnej signalizácie. „Na križovatke už minimálne mesiac nefunguje oranžová na semafore, nečudujem sa, že sú tam nehody,“ napísal jeden z diskutujúcich pod príspevkom na sociálnej sieti. 

Ostatným vodičom preto odporúčaju v tomto úseku znížiť rýchlosť jazdy a dodržiavať bezpečnú vzdialenosť od vozidla idúceho pred nimi. 

Prečítajte si viac: