Rezort dopravy SR informuje o novom termíne ukončenia prác na diaľnici D1 a tuneli Višňové


Foto: Rezort dopravy SR informuje o novom termíne ukončenia prác na diaľnici D1 a tuneli Višňové Foto: Facebook/Ministerstvo dopravy a výstavby SR

Výstavba kľúčového diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala spolu s najdlhším slovenským tunelom Višňové o dĺžke takmer 7,5 kilometra má už niekoľkoročné meškanie. Termíny ukončenia prác sa neustále menia, Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky (SR) aktuálne informuje o ďalšej lehote na sprejazdnenie diaľnice.

Dobrou správou je, že dostavba úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala (vrátane tunela Višňové) pokračuje.  Ako nás informoval dodávateľ, k ukončeniu prác by malo dôjsť na konci budúceho roka – v decembri 2024,“ uviedol v príspevku na sociálnej sieti Facebook Jaroslav Kmeť, štátny tajomník rezortu dopravy SR.

Dôvodom niekoľkonásobného predlžovania boli neraz finančné komplikácie, ale aj spomalenie výstavby kvôli potrebe vykonania opravných prác v tuneli. K tým musel nový zhotoviteľ pristúpiť po prevzatí stavby od predošlého zhotoviteľa. Tisícky motoristov si tak na dokončenie najsledovanejšej diaľničnej stavby na Slovensku ešte budú musieť počkať.

Výstavba z veľkej časti financovaná prostriedkami z eurofondov pritom nenaráža na problémy len v spojitosti s termínmi, je taktiež spojená so známou kauzou nevyplatených dodávateľov z tunela Višňové. Tí v uplynulom týždni za vyplatenie pohľadávok zabojovali aj prostredníctvom otvoreného listu, v ktorom oslovujú vrcholných predstaviteľov štátu.

Viac informácií o obsahu listu nájdete v nasledujúcom článku:

Prečítajte si viac: