Pri križovatke v Ružomberku niekto odstavil vozidlo s kradnutými EČV, našiel ho člen HAKA


Foto: Pri križovatke v Ružomberku niekto odstavil vozidlo s kradnutými EČV, našiel ho člen HAKA Foto: Facebook/HAKA-Hľadá sa auto krádeže automobilov

Na frekventovanom dopravnom uzle v Ružomberku bolo objavené neobvyklým spôsobom odstavené osobné motorové vozidlo. Člen neustále sa rozrastajúcej facebookovej skupiny HAKA, ktorá sa zaoberá pátraním po ukradnutých automobiloch, nadobudol podozrenie, že aj toto vozidlo mohlo byť odcudzené.

Osobný automobil značky Opel v striebornej farbe bol zaparkovaný medzi dvomi dopravnými značkami na konci ulice Za dráhou. Vodič ho nechal stáť v tesnej blízkosti križovatky dvoch hlavných ťahov, konkrétne komunikácií prvej triedy I/18 (Tatranská cesta) a I/59 (Bystrická cesta). Jedna zo značiek, o ktorú bolo vozidlo podľa zverejnených fotografií opreté, bola dokonca ohnutá.


Podľa evidenčného čísla je vozidlo zaregistrované v Českej republike. Osoba, ktorá si podozrivo zaparkovaný Opel všimla, vďaka aplikácii HAKASYSTÉM+ zistila, že značky patria autu, po ktorom bolo vyhlásené pátranie. Okrem skupiny HAKA preto informovala aj políciu, ktorá na miesto vyslala hliadku.

„Podľa našich informácií policajti vozidlo fotili a v rukaviciach odoberali stopy. Na mieste zostala hliadka, ktorá vozidlo stráži. Vypadá to tak, že vozidlo bolo pravdepodobne ukradnuté a páchatelia na neho dali ukradnuté české ŠPZ. Členovi skupiny HAKA veľmi pekne ďakujeme za pomoc aj fotografie. Super robota,“ uviedol administrátor skupiny HAKA v príspevku na sociálnej sieti.


Prečítajte si viac: