Vodič z Oravy jazdil po ceste prvej triedy s takmer tromi promile v krvi, polícia ho obvinila


Foto: Vodič z Oravy jazdil po ceste prvej triedy s takmer tromi promile v krvi, polícia ho obvinila Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline

Policajné hliadky neustále kontrolujú požitie alkoholu vodičmi osobných motorových, ale aj nemotorových vozidiel. Neslávny „rekord“ v tomto týždni vedie 45-ročný vodič z Oravy, ktorý nafúkal takmer tri promile. 

Ten mal v utorok 14. februára 2023 v čase o 17:05 viesť v obci Vyšný Kubín po ceste prvej triedy č. 59 v smere do mesta Dolný Kubín, osobné motorové vozidlo značky Volkswagen Passat.

„Počas policajnej kontroly sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,38 mg/l, čo je 2,88 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu a bol obmedzený na osobnej slobode,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková. 

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Dolný Kubín vzniesol voči mužovi obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Prečítajte si viac: