Spomalené reakcie a strata kontroly nad riadením. Desať vodičov šoférovalo v minulom týždni s viac ako 1 promile


Foto: Spomalené reakcie a strata kontroly nad riadením. Desať vodičov šoférovalo v minulom týždni s viac ako 1 promile Foto: pixabay.com

Policajní príslušníci s cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vykonávali kontroly na cestách aj v 6. týždni roka 2023. Od pondelka 6. do nedele 12. februára sa im pritom podarilo odhaliť až 33 vodičov motorových i nemotorových vozidiel, ktoré viedli pod vplyvom alkoholu.

Po požití alkoholických nápojov si za riadenie v uplynulom týždni sadlo celkovo 24 vodičov. „14 prípadov bolo s výsledkom do jedného promile a v 10 prípadoch bolo zistené požitie alkoholických nápojov nad 1 promile,“ spresňuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Zuzana Šefčíková a dopĺňa, že dvaja opití motoristi spôsobili aj dopravnú nehodu.

Prítomnosť alkoholu bola potvrdená aj u 9 vodičov nemotorových vozidiel. Polícia sa zároveň aj v tomto týždni stretla s prípadom, keď sa vodič odmietol podrobiť dychovej skúške. Takéto konanie pre neho značilo automatické obvinenie z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. 

Polícia opätovne apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom návykových látok neohrozovali svoj život a životy ostatných. „Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nie je správne riešenie. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,” uzavrela Šefčíková.

Prečítajte si viac: