Horskí záchranári zo Západných Tatier majú novú základňu na Liptove


Foto: Horskí záchranári zo Západných Tatier majú novú základňu na Liptove Foto: MV SR

V priebehu uplynulých piatich rokov vyrazili horskí záchranári z Oblastného strediska Západné Tatry na pomoc zraneným či strateným turistom a lyžiarom 932-krát. Až 446 z týchto zásahov sa uskutočnilo na lyžiarskych zjazdovkách okolitých stredísk.

Príslušníci Horskej záchrannej služby z tejto oblasti nedávno získali novú základňovú stanicu v liptovskej obci Žiar. V piatok 10. februára nové priestory Oblastného strediska Západné Tatry slávnostne otvoril slovenský minister vnútra Roman Mikulec spolu s Igorom Žiakom a Romanom Švandom z Horskej záchrannej služby a generálnou riaditeľkou Sekcie európskych programov rezortu vnútra Adelou Daniškovou.

„Potreba nastala jednak v spojitosti s rozšírením horských oblastí, tiež s potrebou vybudovania alebo zaobstarania základní pre záchranárov slúžiacich v týchto oblastiach. Rovnako tak staré budovy poznačil zub času a nevyhovovali už ani z pohľadu dispozičných kritérií či priestorového vybavenia. Nová budova nás nesmierne teší,“ uviedol Marek Biskupič, riaditeľ Horskej záchrannej služby.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu