FOTO: Zatiaľ čo autá stáli v kolónach, na cesty vyrazili cyklisti, bežkári aj motorkári


Foto: FOTO: Zatiaľ čo autá stáli v kolónach, na cesty vyrazili cyklisti, bežkári aj motorkári
Galéria: 8 fotiek
Foto: Facebook

Počas uplynulých dvoch dní Slovensko potrápil postupujúci orkán, ktorý najväčšmi zasiahol práve oblasť Žilinského kraja a blízkeho okolia. Pre motoristov hustý sneh a polámané konáre či stromy na cestách znamenali obzvlášť nebezpečnú jazdu a často aj niekoľkohodinové zdržanie.

Zatiaľ čo vodiči osobných automobilov, autobusov a kamiónov stáli v kolónach či čakali na odtiahnutie po nehode, naskytol sa niektorým z nich kuriózny pohľad. Na cesty totiž napriek sneženiu a silnému vetru vyrazili odvážlivci na rôznych menších a do aktuálneho počasia nevhodných vozidlách.


Najviac zaujímavých fotografií z piatka 3. februára a soboty 4. februára pribudlo v skupinách zameraných na monitorovanie dopravnej situácie v regióne Turiec. Vodiči tu na cestách stretli niekoľkých cyklistov a minimálne jedného motocyklistu.

Na Orave zas bežkári využili cestné komunikácie namiesto bežeckej dráhy. Najpodivnejší pohľad sa naskytol Žilinčanom, ktorých v meste obiehal muž na elektrickej jednokolke. Viac fotografií z ciest Žilinského kraja nájdete v galérii nižšie.