Vodiči medzi Žilinou a Dolným Kubínom čakali aj 8 hodín, dochádzala im voda a jedlo


Foto: Vodiči medzi Žilinou a Dolným Kubínom čakali aj 8 hodín, dochádzala im voda a jedlo Foto: KR PZ Žilina

Včerajšok bol hektický nielen pre pracovníkov údržby ciest, ale aj pre všetky záchranné zložky. Na linku tiesňového volania 158 zavolalo od 8:00 hod. ráno v piatok 3. februára do 7:00 hod. ráno dnešného dňa (4. februára) až 519 osôb, ktoré potrebovali pomoc v súvislosti s nepriaznivým počasím. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Na zasnežených a klzkých cestách došlo za túto dobu k 106 škodovým udalostiam, ku ktorým bola privolaná polícia. Záchranné zložky zasahovali aj pri piatich dopravných nehodách. Dvaja ľudia utrpeli v dôsledku kolízií vážne zranenia. Príslušníci Policajného zboru pomáhali tiež s vyslobodzovaním 42 kamiónov.


Vozidlá na frekventovaných štátnych aj miestnych komunikáciách stáli v dlhých kolónach. Niektorým motoristom sa cesta predĺžila o tri až osem hodín. Najhoršia bola situácia na ceste prvej triedy I/18 medzi Žilinou, Martinom a Dolným Kubínom, kde sa premávku podarilo obnoviť až dnes o 1:30 hod. ráno. Posádkam odstavených áut postupne dochádzala voda aj jedlo.


„V komentároch a aj na Waze ľudia píšu, že nemajú vodu a jedlo. Ak ste z Turian, Krpeľany, Ratkovo, Kraľovany, Hubová... prineste tým ľuďom nejaké jedlo a vodu prosím, ak sa vám da. Mnohí majú v autách deti, dokonca je tam nejaký autobus s detičkami a dochádza im jedlo i voda,“ napísala v príspevku na sociálnej sieti znepokojená obyvateľka Martina.

Orkán, ktorý spôsobuje nepriaznivé počasie, nad Slovenskom ostáva aj dnes. Meteorológovia navyše varujú pred silnou víchricou, ktorá sa pridala k hustému sneženiu. Polícia eviduje zľadovatené úseky ciest, na ktorých sa šmýkajú nákladné vozidlá. Najväčšmi zasiahnuté sú okresy Martin, Dolný Kubín a Čadca.

„Cestu komplikuje silné sneženie, vietor, pády stromov. Opätovne upozorňujeme a vyzývame všetkých účastníkov cestnej premávky k zvýšenej opatrnosti na cestách. Jazdite bezpečne! Pamätajte, jazdu treba vždy prispôsobiť stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam i svojim schopnostiam a zručnostiam,“ upozornila hovorkyňa žilinskej polície Zuzana Šefčíková.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu