V žilinskej nemocnici praskol hlavný prívod vody, poruchu hľadali na 2,4 kilometroch starých potrubí


Foto: V žilinskej nemocnici praskol hlavný prívod vody, poruchu hľadali na 2,4 kilometroch starých potrubí Foto: Facebook/Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

V žilinskej nemocnici vyhlásili počas posledného týždňa havarijný stav. Dôvodom bola porucha na hlavnom prívode vody, ktorú využívajú všetky oddelenia. Informovala o tom Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti.

„Posledný týždeň sme mali hlavy v smútku a naši chlapci najmä ruky, nohy vo vode a blate. Na hlavnom prívode vody do nemocnice došlo k poruche a začal boj kto z koho. Našťastie, vďaka vynikajúcej spolupráci sme nad starým potrubím zvíťazili a dokonca tak, že obmedzenia pre pacientov a oddelenia boli minimálne,“ priblížila situáciu nemocnica.

Poruchu zaznamenali zamestnanci technického úseku oddelenia hospodárskych a stavebných činností, ktorí následne zostúpili do kanalizačných šácht. Pracovníci hľadali prasklinu na 2,4 kilometroch potrubí hlavných rozvodov celkovo v 60 vodovodných a kanalizačných šachtách.Napriek nepriaznivému počasiu sa im v priebehu týždňa podarilo skontrolovať všetky potrubia a poruchu lokalizovať. Prasklinu im následne pomohla opraviť vodárenská a kanalizačná spoločnosť SEVAK. Všetky oddelenia v nemocnici mali počas trvania havarijného stavu zabezpečené núdzové dodávky vody.

„Nuž, roky neoklameme, ani potrubie nevydrží večne a veríme, že sa nám podarí získať schválenie na pridelenie finančných zdrojov aj na obnovu tejto infraštruktúry, ktorú síce vidieť nie je, ale je nevyhnutnou súčasťou prevádzky nemocnice,“ dodalo vedenie nemocnice.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu