FOTO: Nový podchod z Národnej bol otvorený, cez podjazd na Kysuckej už chodci neprejdú


Foto: FOTO: Nový podchod z Národnej bol otvorený, cez podjazd na Kysuckej už chodci neprejdú Foto: Facebook/Mesto Žilina

V Žiline a jej blízkom okolí aktuálne prebieha rozsiahla rekonštrukcia železničnej infraštruktúry, ktorá patrí medzi historicky najväčšie investície do tohto typu dopravy na Slovensku. Modernizácia uzla Žilina však prináša aj komplikácie, ktoré zasiahli nielen motoristov, ale aj cyklistov a chodcov.

V novembri uplynulého roka došlo k uzatvoreniu podjazdu spojeného s podchodom pre chodcov pod železničným mostom na Kysuckej ulici pre všetky vozidlá vrátane hromadnej dopravy. Dôvodom sú búracie práce, ktoré začali len niekoľko dní po jeho uzatvorení. Do dnešného dňa však mohli podchod využívať pešie osoby.


Na zmenu dnes mesto Žilina upozornilo svojich občanov prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti. Podjazd na Kysuckej ulici je už oficiálne uzatvorený aj pre chodcov.

„Miesto podjazdu na Kysuckej ulice je uzatvorené už aj pre chodcov. Tí môžu na prechod využívať novovybudovaný podchod z Národnej ulice na Uhoľnú ulicu,“ uviedlo mesto Žilina.


Prečítajte si viac: