Na hlavnom ťahu cez Oravu došlo k vážnej nehode, hasiči hlásia zranených


Foto: Na hlavnom ťahu cez Oravu došlo k vážnej nehode, hasiči hlásia zranených Foto: Vľavo: Facebook/Sonny Rk, vpravo: KR PZ ZA

Prvý februárový deň sa začal vážnou dopravnou nehodou na hlavnom ťahu cez Oravu. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Žiline zároveň s motoristami, ktorí prechádzali okolo miesta incidentu.

V stredu 1. februára krátko po 9:00 hod. ráno došlo na frekventovanej komunikácii prvej triedy I/78 medzi obcami Hruštín a Babín ku kolízii dvoch osobných motorových vozidiel.


Podľa fotografií zverejnených na sociálnych sieťach, ktoré zhotovili svedkovia udalosti, sa automobily s najvyššou pravdepodobnosťou zrazili čelne. Po nehode ostali obidve značne poškodené vozidlá stáť v jednom pruhu, na vozovke sú rôzne úlomky.


Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky vrátane štyroch príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Námestova. Podľa hasičov došlo pri kolízii k zraneniam členov posádky.

Premávku aktuálne usmerňuje polícia striedavo do jedného pruhu. Podľa svedkov, ktorí sa na mieste nachádzajú, sa zdržíte len mierne. Vodičom však odporúčame zvýšiť v tomto úseku opatrnosť.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu