Minulý týždeň žilinskí policajti chytili 65 opitých vodičov, 28 z nich viedlo nemotorové vozidlá


Foto: Minulý týždeň žilinskí policajti chytili 65 opitých vodičov, 28 z nich viedlo nemotorové vozidlá Foto: Ilustračné foto

Napriek neustálej snahe žilinskej polície upozorňovať na dôsledky nezodpovedného správania na cestách za volant každý týždeň usadajú desiatky opitých vodičov. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline opäť informovalo o počte zastavených šoférov, ktorí pred jazdou požili alkohol.

V priebehu štvrtého januárového týždňa vykonali policajti množstvo kontrol na cestách v Žilinskom kraji, pričom zistili, že pod vplyvom alkoholu jazdilo až 65 vodičov. Dychové skúšky odhalili 37 opitých motoristov, z ktorých osem nafúkalo viac ako jedno promile.


Zvyšných 28 skontrolovaných osôb viedlo aj napriek zime pod vplyvom omamnej látky nemotorové vozidlá. Alkoholické nápoje požili tiež štyria vodiči, ktorí následne spôsobili dopravné nehody.


Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,“ uviedla hovorkyňa žilinskej polície Zuzana Šefčíková.Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: