Päť vecí, ktoré treba zvážiť pri nákupe zimných topánok pre ženy


Foto: Päť vecí, ktoré treba zvážiť pri nákupe zimných topánok pre ženy

1. Na materiáloch záleží

Hlavný, „vrchný“ materiál zakrývajúci vrchnú časť chodidla musí byť pevný a odolný voči vode tak, aby obstál aj v drsnom zimnom počasí. Pokiaľ chcete odolnú topánku, hľadajte topánky vyrobené z nylonu alebo z kože, pričom ideálne je, aby tiež mali hydroizoláciu a boli nepremokavé. Pri nákupe nepremokavej obuvi hľadajte prvky, ktoré zabránia vniknutiu snehu alebo vody do vašej topánky. Jednou z vlastností, na ktoré si tiež dať pozor, je vystužený jazyk. Ide v podstate o materiál, ktorý je pripevnený k vašej topánke na oboch stranách, aby sa zabránilo prenikaniu vody dovnútra obuvi. Mal by preto byť vyrobený z kvalitného materiálu a dobre prišitý k zvršku topánky. Podobnú službu robia aj iné vodotesné prvky, ako napríklad rôzne špeciálne podšívky, ktoré vytvárajú v hornej časti vašej topánky golier zabraňujúci vniknutiu snehu dovnútra.

2. Myslite na kvalitnú podrážku

Väčšina zimných topánok je vyrobená s gumenou podrážkou, ktorá blokuje vlhkosť, ale vždy sa uistite, že podrážka má aj vhodnú trakciu. Posledná vec, ktorú chcete, je šmýkať sa po ľade alebo po mokrom snehu. Čižmy s hrbolčekmi a štrbinami ponúkajú oveľa lepšiu priľnavosť. Perfektné sú v tomto smere napríklad dámske snehule, ktoré sú vyrobené primárne do klzkých a snehových podmienok. Pozrite si napríklad dievčenské snehule na Eobuv.sk a presvedčte sa sami.

3. Izolácia je kľúčová

V tomto prípade je kľúčová vlna, ktorá ponúka dobrú reguláciu teploty. Poslúžia i syntetické materiály, ako napríklad Thinsulate, ktoré poskytujú teplo bez zbytočnej váhy navyše a do vlhkého prostredia sú lepšou voľbou. Ak sa rozhodnete pre Thinsulate, nezabudnite si všimnúť aj hmotnosť – čím vyššie číslo, tým teplejšia topánka. Do naozaj chladných podmienok hľadajte aspoň 200 gramov, ale pokiaľ sa chystáte do hôr, siahnite po 400 alebo viac.


4. Podpora členku závisí od výšky topánky

Vo výške topánok je viac ako len vzhľad. Vysoké topánky sú najlepšie na túry po snehu a udržia v teple aj vaše lýtka, zatiaľ čo v kratších topánkach sa vám bude chodiť o niečo ľahšie. Pozor však, len preto, že je vaša topánka vysoká, nemusí hneď podporovať vaše členky. Nebuďte prekvapení, keď zistíte, že vaša najťažšia letná obuv je ľahšia ako najľahšia zimná obuv. Znie to zmätočne, ale dáva to zmysel. Keď idete nakupovať zimnú obuv, hľadajte hlavne šnurovanie, pevnú štruktúru či polstrovanie – to je to, od čoho podpora členku v skutočnosti závisí.

5. Na dizajne záleží

Nájsť zimnú obuv, ktorá je módna a zároveň spĺňa svoj účel, môže znieť ako ťažká úloha, ale nič nie je nemožné. Tommy Hilfiger, Karl Lagerfeld, Salomon – je ťažké rozhodnúť sa iba pre jedinú značku. Existuje totiž mnoho výrobcov, ktorí chápu dôležitosť kombinácie trendového vzhľadu a funkčnosti. Ak ste štýlová osoba, pravdepodobne nebudete chcieť nosiť nudné zimné topánky, ktoré sa nehodia k vášmu outfitu – a na tom nie je nič zlé. Dobrou správou je, že dnes už nemusíte. Existujú totiž rôzne úžasné vzory, štýly a strihy obuvi, ktoré sú vhodné aj do drsnejších podmienok, a s ktorými zaručene vytvoríte od hlavy po päty zladený outfit. A pokiaľ milujete aj detaily, čo tak zladiť s vašimi topánkami aj kabelku a peňaženku? Ako na to vám poradíme v článku „Ako vybrať tú najlepšiu peňaženku pre ženu?“.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Inzercia/PR článok