Mesto po rokoch žiadostí od Žilinčanov pristúpi k úprave nerovnej križovatky Kamenná a Bánovská


Foto: Mesto po rokoch žiadostí od Žilinčanov pristúpi k úprave nerovnej križovatky Kamenná a Bánovská

Stred križovatky Bánovská cesta a Kamenná ulica trápi vodičov prichádzajúcich do priemyselnej zóny v Žiline už dlhodobo. Povrch vozovky je totiž na tomto krátkom, ale frekventovanom úseku plný nerovností.

Pod prepadliny, vypukliny či vyjazdené koľaje sa podpísal najmä intenzívny pohyb nákladnej dopravy či osobných vozidiel s prívesnými vozíkmi. Na mesto sa Žilinčania obracali v priebehu rokov v niekoľkých príspevkoch aj na stránke Odkazprestarostu.sk

Ešte v roku 2021 žilinská samospráva stav križovatky považovala za vyhovujúci. „V uvedenom úseku sa uskutočnila preventívne obhliadka predmetnej lokality za účelom zistenia prípadného poškodenia na komunikácii spolu so zástupcom spoločnosti Žilinské komunikácie. Poškodenie na komunikácii sa nezistilo,“ uviedol Mestský úrad v Žiline v septembri pred dvoma rokmi.

Žilinčania sa napriek tomu na samosprávu s apelom na opravu cesty obracali aj naďalej, keďže stav komunikácie sa naďalej výrazne zhoršoval. V súčasnosti sa však situácia zmenila a zvlnený povrch komunikácie zaujal aj mesto, ktoré sa rozhodlo pristúpiť k jeho náprave.

Opravu povrchu vozovky máme naplánovanú v pláne bežnej údržby po zimnom období,“ spresnila hovorkyňa mesta Barbora Zigová. Motoristi by sa tak komfortného prejazdu po križovatke Bánovská – Kamenná mali dočkať už tento rok po príchode teplejších jarných dní.

Prečítajte si viac: