Podvodník z Bytče chcel kúpiť auto, po skúšobnej dobe ho však nevrátil: Pátra po ňom polícia aj HAKA


Foto: Podvodník z Bytče chcel kúpiť auto, po skúšobnej dobe ho však nevrátil: Pátra po ňom polícia aj HAKA Foto: HAKA

Obchodovanie s jazdenými autami môže prinášať mnohé riziká, a to nie len na strane kupujúcich, ale aj predajcu. Ďalšou obeťou podvodu v súvislosti s predajom používaného osobného motorového vozidla sa stal 72-ročný invalidný dôchodca s manželkou z Bratislavského kraja. 

Tí približne pred rokom ponúkali na predaj svoje vozidlo značky Kia Sorento za sumu 2800 eur. Po krátkej dobe ich údajne kontaktoval muž menom Ján Gajdičiar z Bytče s tým, že má o vozidlo záujem. So starším párom sa preto dohodli na skúšobnej dobe, počas ktorej sa mal záujemca definitívne rozhodnúť o kúpe predmetného auta. 

„Vozidlo bolo požičané na jeden mesiac. Pán poskytol zálohu 500 eur s tým, že buď auto odkúpi, alebo poskytnutá záloha bude ako kompenzácia za používanie. Od tej doby nekomunikuje, nedvíha a nevieme, kde sa auto nachádza,“ informovali majitelia.

Keďže auto oficiálne predané nebolo a nedošlo ani k prepisu vlastníka v osvedčení, za ten čas bolo majiteľom doručených už niekoľko pokút a výziev. Starší pár sa preto rozhodol obrátiť na políciu aj skupinu HAKA - Hľadá sa auto krádeže automobilov, aby spoločnými silami podvodníka s nezaplateným vozidlom našli. 


„Ide o osobné motorové vozidlo značky Kia Sorento vyrobené v januári roku 2005, s evidenčným číslom BT406AD. Hľadané vozidlo je v čiernej metalickej farbe, má na sebe škrabance z premávky a chýbajú na ňom ostrekovače predných svetiel,“ popisuje Štefan Farkaš zo skupiny HAKA. 

Podrobnejšie informácie o vozidle je možné nájsť na tomto odkaze. HAKA zároveň prosí o súčinnosť aj verejnosť a vyzýva ľudí, aby v prípade, že hľadané vozidlo niekde videli volali ihneď na linku 158 a následne HAKA tím na čísle 0910666910.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: