Mladí žilinskí atléti dosiahli výborné výsledky v konkurencii elitných dospelých športovcov v Ostrave


Foto: Mladí žilinskí atléti dosiahli výborné výsledky v konkurencii elitných dospelých športovcov v Ostrave Foto: ŠK Juventa Žilina

Len niekoľko dní po pretekoch Jumperia, z ktorých si priniesli množstvo cenných medailí, sa mladí atléti zo žilinského športového klubu Juventa zúčastnili halového stretnutia v Ostrave. Tentokrát však juniori aj starší žiaci súťažili v kategórii dospelých žien a mužov.

Staršia žiačka Dominika Švaňová si vyslúžila tretie miesto v behu na 60 metrov, v skoku do diaľky následne skončila siedma. Juniorovi Michalovi Bačíkovi sa v tejto disciplíne darilo lepšie a vďaka skoku až 703 centimetrov do diaľky skončil tretí v konkurencii elitných slovenských atlétov.

„Michal sa aj vo svojom 4. tohtoročnom štarte dostal za 7 metrov a potvrdil stabilitu výkonnosti. Skákal výborne a veľmi ho mrzeli prešľapy v 3. a 4. pokuse, ktoré leteli veľmi ďaleko za hranicu osobného rekordu,“ priblížili Peter Tichý a Roman Coma zo Športového klubu Juventa Žilina.

Na peknom jedenástom mieste v skoku do diaľky skončila ďalšia zo starších žiačok Nina Čanecká. Do výšky skákala iba Veronika Kuricová, ktorá v tejto disciplíne obsadila piate miesto s výskokom 161 centimetrov. Túto výšku dokázala prekonať aj napriek predošlým zdravotným komplikáciám.

„Ďalšie preteky, ktoré absolvujeme, máme na programe už tento víkend v Bratislave, kde sa predstavíme v početnejšej zostave, konkrétne v sobotu mládežníckeho mítingu v Bratislave a následne naši najstarší pretekári absolvujú medzinárodný halový míting Elán, taktiež v Bratislave,“ doplnili Peter Tichý a Roman Coma.


Prečítajte si viac: