Na Martinkách sa pri páde vážne zranil lyžiar, odviezol ho žilinský záchranársky vrtuľník


Foto: Na Martinkách sa pri páde vážne zranil lyžiar, odviezol ho žilinský záchranársky vrtuľník Foto: hzs.sk

Lyžovanie je na Slovensku jedným z najobľúbenejších zimných športov. Na zjazdovkách lyžiarskych stredísk sa denne vystriedajú stovky skúsených aj menej zručných lyžiarov či snowboardistov. Nie je preto ojedinelé, že na svahu dôjde k vážnym zraneniam.

Dnes (25. januára) okolo poludnia vyrazili horskí záchranári slúžiaci na Martinských holiach na pomoc zranenej osobe v stredisku Winter Park Martinky. Tá nešťastne spadla pri lyžovaní a spôsobila si otvorenú zlomeninu zápästia. O zásahu informovala Horská záchranná služba na svojom oficiálnom webe.

„Vzhľadom na závažnosť poranenia boli požiadaní o súčinnosť leteckí záchranári zo Žiliny. Horskí záchranári pacientovi medzitým poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť, končatinu mu zafixovali a zabezpečili miesto na pristátie vrtuľníka,“ uviedli horskí záchranári.

Potom, ako v lyžiarskom stredisku pristál záchranársky vrtuľník, bol zranený lyžiar odovzdaný do starostlivosti lekárovi leteckej záchrannej služby. Následne bol vrtuľníkom transportovaný no blízkej nemocnice.


Prečítajte si viac: