VIDEO: V Hornom Hričove vypukol masívny požiar skladov, zasahuje až 12 hasičských vozidiel


Foto: VIDEO: V Hornom Hričove vypukol masívny požiar skladov, zasahuje až 12 hasičských vozidiel

Z hasičskej stanice v Žiline vyrazilo dnes v nočných hodinách niekoľko vozidiel. V priemyselnej zóne obce Horný Hričov totiž vypukol masívny požiar. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Žiline, ako aj svedkovia, ktorí sa na mieste nachádzajú.

Plamene v pondelok 23. januára po zotmení pohltili niekoľko objektov skladu. Podľa obyvateľov obce horia budovy firmy SAKER, ktorá sa špecializuje na spracovanie a recykláciu neželezných kovov.

Požiar bol na tiesňovú linku nahlásený približne o 21:40 hod. večer. Na miesto okamžite vyrazilo 23 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru s 12 kusmi techniky. Podľa svedkov sa plamene zatiaľ nedarí uhasiť. K zásahu sa pripojili aj dobrovoľní hasiči z Rosiny.

Aktualizácia 01:45 hod.

Hasiace práce stále prebiehajú, na mieste zasahuje množstvo profesionálnych aj dobrovoľných hasičov. Tí jazdia s vozidlami k vodnej nádrži, odkiaľ čerpajú vodu na hasenie. Z areálu stále stúpa hustý dym, ktorý je možné vidieť z niekoľkých kilometrov. Vodiči prechádzajúci po diaľnici a ceste prvej triedy aj v týchto hodinách videli na streche budovy plamene.

Príslušníkov Hasičského a záchranného zboru ako aj členov dobrovoľných hasičských zborov čaká náročná noc. S požiarom aktuálne bojujú už viac než 4 hodiny. 

Prečítajte si viac: