FOTO: Niektorí žiaci si nevážia jedlo, jogurty či ovocie rozhadzujú okolo základných škôl


Foto: FOTO: Niektorí žiaci si nevážia jedlo, jogurty či ovocie rozhadzujú okolo základných škôl
Galéria: 9 fotiek
Foto: Facebook/Základná škola Márie Medveckej

Je prirodzené, že každému dieťaťu či dospelému človeku chutí niečo iné. V posledných rokoch sa však predovšetkým v okolí základných škôl začalo v popoludňajších hodinách určitých dní objavovať väčšie množstvo jedla odhodeného na zemi.

Na to, že si niektorí žiaci nevážia poskytnuté jedlo, upozornila dnes aj Základná škola Márie Medveckej v Tvrdošíne prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti. V ňom zároveň prosí rodičov, aby sa so svojimi potomkami porozprávali o hodnote potravín a udržiavaní čistoty vo svojom okolí.

„Takto to v pondelok vyzeralo v okolí školy. Bolo by dobré, keby ste deťom vysvetlili, že vy za ten obed platíte a je nevhodné, ak oni takto znevažujú jedlo. Mnohí si také jedlo ani nemôžu dovoliť. Ak im niečo nechutí, respektíve to nemajú radi, nech to donesú domov, alebo ich z obedu odhláste. Ďakujeme,“ žiada rodičov vedenie školy.

Odhadzovanie jedla však nie je fenoménom špecifickým iba pre Oravu. Nedojedené, prípadne nenačaté súčasti desiat a obedov je možné pravidelne nájsť na zemi v okolí škôl v Žiline, Martine, Liptovskom Mikuláši či iných mestách Žilinského kraja. Najčastejšie ide o mliečne výrobky, akými sú napríklad jogurty či ochutené mliečne nápoje, a rôzne druhy ovocia.