Nezvestný senior z domova dôchodcov v Žiline bol nájdený v poriadku, polícia zastavila pátranie


Foto: Nezvestný senior z domova dôchodcov v Žiline bol nájdený v poriadku, polícia zastavila pátranie Foto: KR PZ Žilina

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline dnes ráno vyhlásilo pátranie po staršom pánovi, ktorý odišiel zo zariadenia pre seniorov na neznáme miesto. Polícia teraz prosí verejnosť o nahlásenie akýchkoľvek informácií o nezvestnom mužovi a zdieľanie pátracej výzvy.

Dušan Haša bol naposledy videný v pondelok 16. januára približne o 9:30 hod. ráno na prahu domova dôchodcov v Žiline. Jeho aktuálne miesto pohybu alebo pobytu, žiaľ, nie je známe, nakoľko o sebe od svojho odchodu zo zariadenia nepodal žiadne informácie.


„Od prijatia oznámenia vykonávame všetky potrebné úkony a opatrenia s cieľom vypátrania nezvestného muža. Do súčasnej doby sa však nezvestného muža nepodarilo vypátrať,“ uviedla Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Nezvestný Dušan má 68 rokov, štíhlu postavu a meria 170 centimetrov. Má nakrátko ostrihané šedivé vlasy s ofinou a svetlé oči. Naposledy mal na sebe oblečené tmavé nohavice, sveter bielej farby a tmavú bundu, na nohách mal obuté tmavé tenisky.


Pokiaľ máte akékoľvek informácie o mieste pobytu staršieho pána, prípadne ste ho stretli alebo zahliadli, kontaktujte políciu na bezplatnej linke 158, na najbližšom oddelení alebo prostredníctvom súkromnej správy na oficiálnej facebookovej stránke žilinskej polície.

Aktualizácia 17. januára 19:00

Polícia po jednom dni odvolala pátranie po nezvestnom seniorovi. Dušan Haša bol nájdený a je v poriadku.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu