Na ceste pod Strečnom sa stala vážna dopravná nehoda, po čelnej zrážke vozidiel došlo k požiaru i zraneniam


Foto: Na ceste pod Strečnom sa stala vážna dopravná nehoda, po čelnej zrážke vozidiel došlo k požiaru i zraneniam
Galéria: 3 fotky
Foto: Facebook/Ako je na tom Strečno? Verejný dopravný infoservis.

Na ceste I/18 pod hradom Strečno, v úseku pred motorestom sa stala v stredu 11. januára v čase približne o 21:30 hod. dopravná nehoda. Podľa prvotných správ od vodičov došlo k čelnej zrážke kamióna a osobného motorového vozidla. 

Na mieste aktuálne zasahuje osem príslušníkov z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline s tromi kusmi techniky. Prítomná je záchranná zdravotná služba i hliadky polície. 

Podľa svedkov na mieste nehody došlo aj k požiaru. Hasičský a záchranný zbor taktiež informoval, že je zranená minimálne jedna osoba. Zatiaľ nie je úplne jasné, čo bolo príčinou vzniku kolízie vozidiel. 

Dopravu na ceste pod Strečnom momentálne riadi prítomná hliadka polície. „Úsek cesty je momentálne neprejazdný, obchádzka bude čiastočné zabezpečená cez samotnú obec Strečno, avšak len striedavo,“ informovala polícia. 

Aktualizácia 22:49

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline informovalo na sociálnej sieti o tragickej dopravnej nehode v obci Strečno. Vodič jedného z vozidiel tak pravdepodobne utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Kolóny aktuálne siahajú až po mestskú časť Mojšova Lúčka, doba čakania je odhadovaná na približne 40 minút. 

Aktualizácia 00:01 

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v súčinnosti s odťahovou službou nehodu odstránili. Zdemolované osobné auto odviezli, kamión sa ešte nachádza na mieste zrážky. Cesta I/18 je opäť prejazdná. Policajná hliadka púšťa v 15-minútových intervaloch striedavo oba smery. Prečítajte si viac: