Najlepšia detská čitateľka v Kysuckom Novom Meste prelistovala 28 744 stránok 188 kníh za jeden rok


Foto: Najlepšia detská čitateľka v Kysuckom Novom Meste prelistovala 28 744 stránok 188 kníh za jeden rok Foto: Facebook/Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto

Knižnica v Kysuckom Novom Meste už niekoľko rokov motivuje mladšiu generáciu k čítaniu svojou Galériou slávnych prstov. Do tej sa pravidelne pridávajú odtlačky tých najzarytejších knihomoľov, ktorí prelistovali najväčšie množstvo stránok. Vyhodnotenie roka 2022 zverejnila mestská knižnica v príspevku na sociálnej sieti.

Najlepšou čitateľkou za uplynulý rok je Sára, ktorej oči spočinuli na 28 744 stranách 188 kníh. Pre objektivitu hodnotenia knihovníčky spočítali počet popísaných stránok každej z publikácií. Do Galérie slávnych prstov sa môžu dostať vášniví detskí čitatelia do 16 rokov.

„Tá bola zriadená pred niekoľkými rokmi za účelom zaznamenania tých najlepších z najlepších. Záznam sa archivuje formou odtlačku prstíka odobratého, naskenovaného, neskôr vytlačeného na papier a vystaveného v Galérii slávnych prstov,“ vysvetlila knižnica.

Deti predstavujú až 40 percent všetkých návštevníkov knižnice v Kysuckom Novom Meste, pre vedenie aj zamestnancov knižnice sú preto veľmi dôležité. Knihovníčky pravidelne organizujú rôzne podujatia, informačné výchovy či zážitkové a hravé čítania pre žiakov materských, základných a špeciálnych škôl v okolí. Cieľom týchto aktivít je v deťoch vybudovať alebo upevniť pozitívny vzťah ku knihám a čítaniu.


Prečítajte si viac: