Národná diaľničná spoločnosť chce tento rok opraviť mosty za 21 miliónov eur, tri sú na Liptove


Foto: Národná diaľničná spoločnosť chce tento rok opraviť mosty za 21 miliónov eur, tri sú na Liptove Foto: Facebook/Národná diaľničná spoločnosť

V roku 2023 by sa mali zlepšiť podmienky pre motoristov na slovenských diaľniciach. Národná diaľničná spoločnosť totiž plánuje rozsiahlu opravu ôsmich mostov, z ktorých sa tri nachádzajú na Liptove. Ďiaľničiari sa o dobré správy s verejnosťou podelili prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti.

Plánovaná komplexná oprava mostných objektov má stáť približne 21 miliónov eur. Časť z tejto sumy bude použitá aj na tri liptovské mosty na diaľnici D1. Ide o most ponad cestu tretej triedy III/2325 pri obci Vlachy, most nad komunikáciou III/2340 vedúcou do Liptovského Jána a tiež most v blízkosti obce Východná.

Oprava mostov bude spočívať prevažne vo výmene mostného zvršku. Počas nej sa obnoví vozovka, vymenia sa mostné závery, opravia sa rímsy, zvodidlá, zábradlia a takisto aj odvodňovací systém. Opravou zároveň dochádza k sanácii podhľadov nosnej konštrukcie a spodnej stavby. Pri niektorých z mostov pristúpime aj k výmene ložísk,“ priblížila Národná diaľničná spoločnosť.

Správca diaľnic zároveň prisľúbil, že sa pokúsi docieliť čo najkratšie dopravné obmedzenia na všetkých opravovaných úsekoch. Pri plánovaní rekonštrukcií bude preto hľadieť aj na lehotu opravy mostného objektu.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu