FOTO: V Lietave došlo ráno k tragickej nehode, 54-ročný vodič neprežil náraz do stromu


Foto: FOTO: V Lietave došlo ráno k tragickej nehode, 54-ročný vodič neprežil náraz do stromu
Galéria: 5 fotiek
Foto: KR PZ Žilina

V blízkosti Žiliny došlo dnes ráno k vážnej dopravnej nehode, ktorá dočasne úplne obmedzila cestnú premávku. Kolízia mala, žiaľ, tragické následky. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana Šefčíková.

Nehoda sa stala v pondelok 9. januára približne o 8:55 hod. ráno na komunikácii tretej triedy v obci Lietava. Vodič osobného motorového vozidla značky BMW smeroval od Lietavskej Lúčky do Lietavy. V blízkosti vstupu do obce však z doposiaľ neznámych príčin zišiel z cesty.


„Vodič mal v miernej pravotočivej zákrute prejsť do protismeru a tu čelne naraziť do stromu. Pri dopravnej nehode utrpel 54-ročný vodič zranenia, ktorým na mieste podľahol. U nebohého bola nariadená pitva,“ priblížila okolnosti tragického incidentu Zuzana Šefčíková.

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky vrátane šiestich príslušníkov Hasičského a záchranného zboru s dvomi vozidlami. Cesta bola podľa svedkov dočasne uzatvorená. Príčinu a ďalšie okolnosti smrteľnej kolízie automobilu so stromom polícia naďalej vyšetruje.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,“ opakovane prosí polícia.
Prečítajte si viac: