Súkromná základná škola Oravská cesta vyzbierala na vianočnej burze 2140 eur, tie putovali na pomoc ľuďom


Foto: Súkromná základná škola Oravská cesta vyzbierala na vianočnej burze 2140 eur, tie putovali na pomoc ľuďom
Galéria: 3 fotky

Súkromná základná škola na Oravskej ceste v Žiline každoročne organizuje charitatívnu akciu s názvom „Vianočná burza“. Jej hlavným cieľom je pomôcť sociálne či zdravotne znevýhodneným ľuďom. Počas uplynulých dvoch rokov bola táto tradícia prerušená z dôvodu covidu, avšak tento školský rok sa organizátorom opäť podarilo k uskutočneniu burzy vrátiť.

„V tejto dobe je veľmi dôležité byť ľudským a myslieť aj na druhých a to sa snažíme vštepiť aj našim žiakom. Vďaka všetkým, ktorí sa na burze podieľali sa podarilo vyzbierať krásnych 2140 eur, ktoré sme sa rozhodli rozdeliť na štyri časti a venovať ich tým, ktorí to najviac potrebujú,“ spresnila za súkromnú základnú školu riaditeľka Mgr. Zuzana Gašparíková.

Sumu 600 eur venovali handikepovaným dievčatám a ženám z folklórneho súboru Nezábudka, ktorý sídli v Domove sociálnych služieb v Turí. Ďalší darčekový šek v sume 400 eur putoval rodine pána Mikuláša Burgana, ktorý sa ako otec sám stará o štyri maloleté školopovinné deti.

Hmotné darčeky za takmer 300 eur (lego stavebnice, MP3 prehrávače a slúchadlá) organizátori osobne odniesli do krízového centra Náruč – pomoc deťom v kríze v Zádubní. A posledný finančný dar v hodnote 850 eur dostal malý bojovník Lukáško Lopčiansky, ktorý od narodenia zápasí s množstvom zdravotných diagnóz a veľmi mu pomáhajú rehabilitačné pobyty v Adeli centre v Piešťanoch.

„Dovoľte mi touto cestou srdečne sa poďakovať všetkým spolupracovníkom, učiteľom a vychovávateľom, ktorí sa podieľali na organizovaní tejto akcie, vytváraní výrobkov do predajných stánkov alebo svojím programom spríjemnili predvianočnú atmosféru. Ďakujem Vám, rodičom, ktorí ste rovnako prispeli svojou aktívnou účasťou, finančnou podporou a doma vyrobenými dobrotami. A v neposlednom rade ďakujem našim žiakom, ktorí ukázali, že majú srdce na správnom mieste a že im pomoc slabším a chorým nie je cudzia,“ dodáva Zuzana Gašparíková zo SZŠ Oravská cesta 11.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Inzercia/PR článok