Žilinská Hyperia má novú vizuálnu identitu. Na šikovných ľudí čakajú voľné pracovné miesta


Foto: Žilinská Hyperia má novú vizuálnu identitu. Na šikovných ľudí čakajú voľné pracovné miesta

Žilinská Hyperia si ako jeden z mála slovenských zamestnávateľov svoje stabilné miesto na trhu obhajuje už desiaty rok. Ďalšia etapa rozrastajúcej sa spoločnosti sa najnovšie prejavila aj na aktuálnom dizajne značky.

Dalo by sa hovoriť o viditeľnom posune ďalej. Nová identita slovenskej značky Hyperia totiž vyjadruje jasnejšie predstavy o jej pozícii na trhu aj o hodnotách, ktoré sa v predchádzajúcom brandingu nedali zreteľne vyčítať. Zakladateľ spoločnosti, Michal Hradil, sa netají tým, že pôvodný branding vznikal prakticky z nevyhnutnosti a trvalo nejaký čas, kým sa vyjasnilo, čo chce Hyperia ako progresívny hráč na online trhu odkomunikovať svojou vizuálnou podobou. 

 Dnes už medzinárodne pôsobiaca firma sa prirodzeným vývojom dostala do štádia, kedy zamestnáva v súčasnosti viac ako stovku špecialistov na online kampane a projekty. Tie sú bez výnimky vyvíjané aj financované priamo v centrále žilinskej spoločnosti. Známa je vo viac ako 40 krajinách na svete. Online projekty s globálnym dosahom, akými sú Kimbino, Tastelist či Leadgeneration, navštevuje pravidelne obdivuhodné množstvo návštevníkov z celého sveta, presahujúce neuveriteľnú hranicu 50 miliónov mesačne.

Nový office prekonal všetky štandardy

Hyperia preto stabilné miesto na trhu demonštrovala výraznou zmenou dizajnu značky. Okrem novej identity, prehľadnejšej webovej stránky sa zmeny udiali aj vnútri firmy. Investícia do vynovenia pracoviska, ktoré sa nachádza v budove Crystal Palace kúsok od žilinského Auparku, bola podľa zakladateľa Hyperie maximálne efektívna. 

Aj navzdory šetrnému prístupu sa podarilo dosiahnuť nadštandardne príjemné pracovné prostredie s uvoľnenou atmosférou, kde môžu byť členovia tímu spoločne na jednej vlne. „Keď niekde trávite dosť času, tak je fajn, keď je to vo funkčnom a príjemnom prostredí. Cez prostredie a architektúru chceme podporovať to, o čo sa snažíme a reagovať na naše potreby,“ prezrádza zakladateľ spoločnosti Hyperia, Michal Hradil.

Otvorenosť a nadšenie pretavené do vynovenej značky

Ako firma združujúca rad online projektov, nadobudla Hyperia v novom šate jednoduchší vzhľad, ktorý je ľahšie čitateľný a vyjadruje mladého ducha spoločnosti. „Chceme zreteľne komunikovať kto sme, čo robíme a zbytočne to nekomplikovať. Chceme sa prezentovať najmä našou prácou, avšak dobrý vizuál a vhodná komunikácia je niečo, čo pomáha zlepšovať celkove povedomie o nás,“ ozrejmuje motívy, na základe ktorých bola nová identita spoločnosti vytvorená.


Získavajú talenty, no rovnako podporujú slovenských podnikateľov

Od svojho založenia sa interný tím rozrástol z niekoľkých desiatok na viac ako stovku odborníkov, rozvíjajúcich dobré nápady. Len v priebehu roka 2022 sa Hyperia zaslúžila aj o pomoc ukrajinským utečencom a poskytla im možnosť uchytiť sa v spoločnosti. „Brand Hyperie má ambíciu stať sa značkou, ktorá vie pritiahnuť pracovitých, talentovaných aj skúsených ľudí - našich budúcich kolegov,“ nazdáva sa Michal Hradil.


Talentované a ambiciózne nie sú len pracovné posily v tíme, ale aj projekty, do ktorých Hyperia investuje s cieľom podporiť slovenských podnikateľov s dobrými nápadmi. Popri startupoch ako Dovido, dnes spoločnosť spoluvlastní podiel aj v úspešných podnikoch, vrátane Gymbeam, Isadore či Dognet. Iniciatívu posunula spoločnosť ešte ďalej, keď zastrešovala výrobu náučného podcastu SlovakforU, určeného Ukrajincom hľadajúcim prácu na Slovensku. 

O aktuálnych pracovných príležitostiach sa môžu záujemcovia dozvedieť na webe hyperia.sk aj sociálnych sieťach Hyperie LinkedIn, Instagram či Facebook.Zdroj: PR Hyperia